Fartuch chirurgiczny jednorazowy jałowy

Odzież ochronna to niezbędne wyposażenie każdej osoby przebywającej na terenie placówki medycznej, która ma kontakt z chorymi. Pozwala ona na znaczne ograniczenie ryzyka zachorowań oraz stanowi skuteczną ochronę przed transmisją wirusów, bakterii i drobnoustrojów. Najczęściej stosowanym zabezpieczeniem są jałowe fartuchy chirurgiczne.
KUP

Fartuch chirurgiczny jałowy – do czego służy?

Każda odzież medyczna, aby spełniała swoje podstawowe zadanie, powinna być jałowa. Fartuch chirurgiczny jałowy został zaprojektowany z myślą o kompleksowej ochronie osób przebywających na salach operacyjnych, a także dla odwiedzających oddziały szpitalne. Jest on także stosowany przez chirurgów do krótkich i mało inwazyjnych zabiegów.

Dlaczego warto wybrać fartuch chirurgiczny jednorazowy?

Fartuchy wielokrotnego użytku, nawet przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, mogą się kruszyć, co zwiększa ryzyko powstawania zakażeń i stanów zapalnych. W przypadku przedostania się elementów odzieży, na przykład do rany operowanej osoby, będą również znaczącym zagrożeniem dla zdrowia. Jednorazowy fartuch chirurgiczny, jałowy zostaje z kolei zutylizowany od razu po zakończonym zabiegu lub operacji, dlatego nie zdąży się nadkruszyć. Jest zdecydowanie bardziej bezpieczny. Warto jednak postawić na wysokiej jakości odzież medyczną, ponieważ wykonana z gorszych gatunków materiałów może ulegać szybszemu przetarciu.
Idź do sklepu

Fartuch chirurgiczny jałowy – sterylność na pierwszy miejscu

Przy wyborze odpowiedniego fartucha należy zatem zwracać uwagę na to, aby kołnierz i mankiety, czyli najbardziej eksploatowane części tej odzieży, były dodatkowo wzmocnione. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia odzieży będzie zminimalizowane. Jeśli chodzi o wykonanie, warto wybrać przewiewne i lekkie materiały, które zapewnią odpowiednią przepuszczalność powietrza, a także komfort podczas wielogodzinnych operacji. Należy wybrać taki rozmiar, który będzie dopasowany, nie może być jednak zbyt ciasny, aby nie krępować ruchów ciała przy zabiegach.
Sprawdź

Jednorazowy fartuch chirurgiczny jałowy Madens

Fartuch chirurgiczny w ofercie sklepu Madens został wykonany z niebieskiej włókniny SMS typu standard, która jest lekka, a jednocześnie odpowiednio wytrzymała do dłuższych zabiegów. Dzięki możliwości zapięcia z tyłu na plecach jesteś w stanie zapewnić sobie całkowitą sterylność przedniej i tylnej części odzieży. Materiał jest także wodoodporny i doskonale przepuszcza powietrze, umożliwia odpowiednią wentylację. Mankiety rękawów fartucha chirurgicznego jałowego jednorazowego zostały wzmocnione dla dodatkowego bezpieczeństwa, a ich ścisłe dopasowanie do nadgarstków nie ogranicza swobody ruchu dłoni. Odzież w tym samym rozmiarze jest pakowana po 30 sztuk w kartonie w sterylnych opakowaniach. Dzięki temu cena jednorazowego jałowego fartucha chirurgicznego jest wyjątkowo atrakcyjna. Zaufaj sprawdzonemu dostawcy i wybierz odzież medyczną, którą doceniają lekarze i pielęgniarki.